Rawicka Biblioteka Publiczna poleca

Robin Cook :   Kryzys . Poznań, 2007 Dom Wydawniczy Rebis

Najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego.

Doktor Bowman, znakomity lekarz, oddany swoim pacjentom wreszcie zaczyna zarabiać duże pieniądze. Jego dobra passa nie trwa długo, bo umiera na zawał jedna z jego bogatych pacjentek. Proces doktora i dalsze komplikacje to dalszy ciąg powieści.

Frederick Forsyth :  Afgańczyk . Warszawa, 2006 Wydawnictwo Albatros

Światowy bestseller twórcy nowego gatunku politycznego thrillera spiskowego. Książka o szalonym planie. Sobowtór przywódcy Talibów wnika w szeregi Al. – kaidy. 

Jerzy Pilch :  Moje pierwsze samobójstwo i dziewięć innych opowieści. Warszawa, 2006 Świat Książki  

Laureat nagrody literackiej Nike, napisał opowiadania charakterystyczne dla autora, w której rzeczywistość łączy się z fantazją, jest wiele humoru, ironii oraz wątki biograficzne. 

Tomasz Lis :  Polska , głupcze. Warszawa, 2006 Świat Książki

Najpopularniejszy polski dziennikarz telewizyjny, twórca popularnego programu publicystycznego „Co z ta Polską?”. Książka adresowana do wszystkich. Kolejne POPIS-y, kolejne skandale, nomen omen. Kolejne pokazy, buty, kolejne akty błazenady... To jest nasz kraj.

Guy Sorman : Rok koguta: o Chinach, rewolucji i demokracji. Warszawa, 2006 Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Barwny reportaż i ciekawa opowieść o Chinach i Chińczykach, powstała w wyniku wieloletniej fascynacji Autora historią i kulturą Państwa Środka. Sorman nie pisze o potędze gospodarczej Chin , ale o ludziach którym powodzi się najgorzej.

Julia Moor : Śmiech, zabawa i nauka z dziećmi o profilu autystycznym. Warszawa, 2006 Wydawnictwo Cyklady

Książka angielskiej psycholog i matki dziecka autystycznego. Przeznaczona przede wszystkim dla rodziców        i opiekunów zmagających się na co dzień z problemami wychowawczymi maluchów , u których stwierdzono zaburzenia na tle autyzmu.
 


powrót do aktualności