Dyskusyjne Kluby Książki są tworzone przez czytelników, których łączy pasja czytania, poznawania książek jak również nowych gatunków literackich.

Projekt Dyskusyjnych Klubów Książki to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs – wspólnego czytania i rozmowy o książkach.

Organizatorami akcji są Instytut Książki oraz British Council.

DKK startują w 16 bibliotekach w województwie wielkopolskim – w Rawiczu również!

Koordynatorem klubów w Wielkopolsce jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

 

       

 

DKK mają na celu wykreowanie mody na czytanie i czerpanie przyjemności z literatury.

Spotykamy się po to, aby rozmawiać o książkach, wymieniać literackie poglądy, konfrontować gusta ale przede wszystkim mile spędzić czas i dobrze się bawić.

Do naszej biblioteki na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy już od kwietnia 2007.

O terminach spotkań będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej stronie internetowej www.biblioteka.rawicz.pl natomiast wszelkie pytania prosimy kierować na adres  e-mail: wypozyczalnia-rbp@rawicz.pl

30 kwietnia 2007 roku o godz.18:00 odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Miało ono charakter organizacyjno-zapoznawczy. Klubowicze mogli podyskutować o swoich zainteresowaniach czytelniczych jak również o tym czego oczekują od wspólnych spotkań w klubie. Gościliśmy tego dnia 13 osób, które na zakończenie otrzymały książkę - Michała Witkowskiego „Lubiewo''- pierwszą, o której dyskutować będziemy na kolejnym spotkaniu 14 maja 2007 r. o godzinie 19:00.

Zdjęcia ze spotkania

14 maja 2007 r. o godzinie 19.00 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 

więcej ...

Zapraszamy wszystkich pasjonatów książek! Dołączcie do nas !


powrót do aktualności