powrót


      Hasło tegorocznych wakacji brzmiało „NIE PRZESZKODZI NAM WIATR ANI DESZCZ BYLE WESOŁE WAKACJE MIEĆ” .
      Rawicka Biblioteka Publiczna przygotowała wiele ciekawych imprez aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie , mile i wesoło spędzić wolny czas. Zaoferowany bogaty program prowadzony był przez pracowników Rawickiej Biblioteki Publicznej i odbywał się od poniedziałku do piątku. Każdy dzień tygodnia przynosił coś ciekawego, interesującego. Zajęcia plastyczne i manualne pobudzały w uczestnikach wyobraźnię i fantazję. W realizacji zadań dzieci czerpały przyjemność z kontaktu z materiałem plastycznym, pomogło to również im uwierzyć we własne ukryte zdolności i zachęcić do samodzielnego działania.
      Na zorganizowanych przez Bibliotekę i jej filie zajęciach plastycznych młodzi uczestnicy mieli okazję rozwinąć techniki plastyczne ( malowanie farbkami, rysowanie kredkami, wydzieranie, wyklejanie, wycinanie, zabawa ze sznurkiem). Szczególną popularnością wśród najmłodszych cieszyły się konkursy oparte na treści ulubionych książek. Wśród zabaw na szczególna uwagę zasługiwało poszukiwanie „duchów” w bibliotece. Jak się okazało uczestnicy zabawy byli doskonałymi znawcami literatury dziecięco-młodzieżowej. Młodzi ludzie podczas uczestnictwa w wakacyjnych zajęciach mogli wykazać się swoją wiedzą i spostrzegawczością. Popularnością cieszyły się quizy, zgaduj-zgadule, gry stolikowe przy, których organizowano turnieje podnoszące „rangę” imprezy oraz gry skojarzeniowe i wspólne rozwiązywanie krzyżówek. Na stałe do naszych prac kulturalno-edukacyjnych wpisało się wyświetlanie filmów na życzenie oraz głośne czytanie ulubionych utworów literatury dla dzieci i młodzieży, po których wspólnie przygotowywano scenki oraz rekwizyty i dekoracje z użyciem książki.
Dużym osiągnięciem jest fakt, że większość dzieci spotyka się z nami systematycznie. Pozyskaliśmy więc ich zaufanie i sympatię. W tym roku Biblioteki gościły dzieci przebywające w Ośrodku Sportu i Rekreacji na półkoloniach, które chętnie uczestniczyły
w przygotowanych zabawach, zajęciach plastycznych czy komputerowych.
Codzienne spotkania z „Internetem” sprawiały młodym internautom wielką frajdę ponieważ zajęcia były prowadzone tak, aby połączyć przyjemne z pożytecznym czyli miały pobudzić do twórczego myślenia.
Najważniejsze było jednak to, że „nasze dzieci „ pokochały Bibliotekę, bywają w niej chętnie, odnoszą się z szacunkiem do książki i stają się wiernymi przyjaciółmi. Na zakończenie wakacyjnych spotkań dzieci otrzymały dyplomy i słodycze,
a efektem były wystawy prac wykonanych podczas zajęć we wszystkich placówkach.
W różnorodniej formie wakacyjnych zajęć udział wzięło około 800 dzieci.

ZDJĘCIA TO MIGAWKI Z ZAJĘĆ WAKACYJNYCH W CZYTELNI RBP
PRZY UL. TARGOWEJ 1

 

powrót